Kompakt halvdagsseminar for logistikkmedarbeidere
– Målet har ikke vært å samle flest mulig mennesker, men å tilby et matnyttig og kompakt frokostseminar på steder hvor det finnes mange bedrifter med fokus på lager og vareflyt, forteller ITO PallPacks salgssjef Bent Mæhre.
To dager før nasjonaldagen tok han et knippe logistikkmennesker fra Oslo-området gjennom mange av mulighetene som ITO-teknologien gir. Da dreier det seg like gjerne om automatisk håndtering av tomemballasje som vikling av paller eller pakking i kartonger uten luft og fyllstoff.
– Vi har ordreinngang i størrelsesorden 100.000 kroner til 80 millioner denne våren. Det viser at vi like gjerne går inn i store prosjekter som små, og at vi liker de utfordringene det gir oss, oppsummerte Bent og ITO-kollega Jens Gjerlaug.
Mye taler for at seminarserien kommer på veien til høsten også. De fire aktørene Apport, BLS, Blue Robot og ITO PallPack utfyller hverandre med supplerende løsninger, og sammen får deltagerne innblikk i ulike lagerløsninger, WMS, kubelager og vareflyt. Pluss mye mer, samt en god start på dagen med frokost i godt selskap!
Denne gangen var det Karihaugveien 89, som – slett ikke tilfeldig – er samme adresse som Apport har. Neste gang er det kanskje en adresse i nærheten av deg – og da regner vi med at du kjenner din besøkelsestid : ))



