Tror på ny rekord
– Ja, jeg regner med at viklerekorden ryker når det virkelig topper seg med varer til Black Week. Det er utvilsomt en av de aller travleste ukene for oss her i Coop Faghandel, hvor vi leverer alt av «non-food» ut til Coop-butikkene. Her er vi godt forberedt og har de riktige varene på lager, så det kommer til å gå veldig bra, forteller Morten Hansen Saugnes, avdelingsleder driftsstøtte ved Coop Faghandel på Langhus. Og med 25 års fartstid i Coop, vet han antagelig godt hva han snakker om.
Små og store forbedringer hele tiden
Da vi besøkte Morten og kollegene hans i juni, hadde viklelinja håndtert 22.000 paller. Nå, 4 måneder senere, runder «Petter Plast» straks 50.000.
– For tiden er det mye julevarer, ikke minst julepapir, teip og julepynt. Så det blir nok jul i år også, smiler Morten. Det tror vi så gjerne på, og på nyåret er det vel duket for en viklelinje til på Langhus?
– Det stemmer, det er et prosjekt vi har planlagt en stund. Installasjonen starter i februar, av en automatisk viklelinje for plasting av innkommende varer. Den er en del av vårt kontinuerlige arbeid med små og store forbedringer her ved lageret, og vi gleder oss veldig til den er på plass, sier en fornøyd avdelingsleder.