Søk direkte på produktnavn, maskiner teknologi eller løsninger du er interessert i.

Patrick Haraldsson ny administrerende direktør i ITO PallPack – leder ny vekstfase

ITO PallPack vokser raskt, og med Patrick Haraldsson som administrerende direktør for hele virksomheten skapes en ny struktur klar for neste vekstfase.

Av: pallpack-henrik 6. juli 2026 Vi informerer
Patrick Haraldsson

– ITO PallPack har kommet langt med en solid grunderånd. Vi vil opprettholde den, og samtidig skape mer struktur og tydelighet for å nå neste nivå som selskap, sier Patrick Haraldsson.

Patrick Haraldsson ble ansatt som salgsdirektør for ITO PallPack ved utgangen av 2025. Han har tidligere vært administrerende direktør i Envac og salgssjef i Norrenergi. Fra 1. juli vil han være administrerende direktør for hele ITO PallPack-organisasjonen, både i Norge og Sverige.

Naturlig overgang

– Mandatet da vi hentet Patrick inn var tydelig: å opprettholde grunderånden i selskapet samtidig som vi bygger grunnlaget for ITOs fremtid. I kombinasjon med dette hadde vi en diskusjon med Christian og Axel Hagen om å implementere en overgang til administrerende direktør-stillingen, en løsning som til slutt falt veldig naturlig gitt Patricks start i selskapet, sier Louise Ringström Grandinson, administrerende direktør i MotionTech, eieren av ITO PallPack.

– Jeg føler meg ekstremt beæret. ITO PallPack er et familieselskap som har vokst til over 200 millioner i omsetning. De har hatt en veldig god nese for forretningsdrift, sier Patrick Haraldsson.

På spørsmål om sin lederfilosofi, understreker han en sterk tro på menneskene i organisasjonen.

– Målet vårt er å vokse, noe vi gjør sammen. Jeg tror på kraften i at alle ansatte er motiverte og ønsker å trekke i samme retning. Det skapes ved å være tydelig, se, respektere og inkludere alle.

De ansatte kommer først

Christian Hagen (tidligere daglig leder i Norge) og Axel Hagen (tidligere administrerende direktør i Sverige) vil fortsette å jobbe i salgsorganisasjonen i sine respektive land.

– Vi gleder oss til å gå inn i rollen som rene selgere og få fullt fokus på det vi virkelig brenner for. Det skal bli godt å kunne fokusere på å skape buisness med våre kunder og samtidig få møte nye, sier Axel og Christian Hagen.

I forbindelse med at Patrick Haraldsson blir administrerende direktør, foretar også ITO PallPack en organisatorisk endring.

– For å vokse ytterligere trenger vi en tydeligere struktur, bedre ansvarsfordeling og bli mindre avhengige av enkeltpersoner. Men med de samme ansatte er de vår største ressurs, sier Patrick Haraldsson.

Hvordan vil strukturen se ut?
– Mer desentralisert, noe som er en naturlig utvikling når et selskap vokser. Vi har 70 ansatte, jeg kan ikke gå inn på alle detaljene. Vi vil bli bedre til å ta beslutninger der ekspertisen er.

Hva er målet med endringen?
– En organisasjon der vi alle føler og tar et ansvar, der risiko er under kontroll og der vi jobber mer proaktivt enn reaktivt. Dette er en planlagt utvikling for å vokse og bli mer skalerbar samtidig som vi opprettholder sterkt grunderskap. Vi har et uttalt økonomisk mål om 300 millioner i omsetning innen 2028 med god lønnsomhet.

Hvordan vil endringen påvirke ITO PallPacks kunder?
– Til det bedre. Tydeligere roller og mer stabile prosesser gjør oss mer effektive, mer profesjonelle og mer forutsigbare for kundene.

ITO PallPack har en lang historie som en norsk familiebedrift. Hvordan vil endringen påvirke bedriftskulturen?
– Positivt. I dag har vi en familiekultur der alle ønsker å bidra. Det er viktig å opprettholde den slik at vi ikke glemmer hvor vi kommer fra. Å samarbeide for å implementere mer tydelighet, ansvar, åpenhet og mindre personlig avhengighet, vil styrke identiteten vår ytterligere. ITO har vært en del av MotionTech siden 2023, og det faktum at våre kunder og partnere er både i og utenfor Norden har gjort oss vant til å jobbe på tvers av riksgrensen. I Sverige har vi bygget en sterk salgs- og serviceorganisasjon, mens Norge fortsatt er en viktig kjerne i virksomheten, og begge deler er avgjørende for vår fortsatte vekst.

Patrick Haraldsson
Patrick Haraldsson.

Vi hjelper deg videre!

Ta kontakt med våre erfarne medarbeidere